Znalosti
Domů > Znalosti > Obsah

Režim chlazení po vytvoření obráběných výrobků

Je vytvořen režim chlazení po obráběcích produktech

Zpracovávané obráběné výrobky jsou tvořeny vnější silou kovacího zařízení zpracovatelského zařízení, aby se získala metoda obrábění s určitým tvarem, velikostí a mechanickými vlastnostmi. Poté se musíme po zpracování zpracovaných produktů ochladit, takže dnes představíme některé metody chlazení pro shanxi yongxin surového zpracování Machined Products.

Zpracování obráběcích strojů s vysokým obsahem uhlíku a vysokolegované oceli Obráběné výrobky po tváření k výrobě, aby se zabránilo povrchové praskání, potřeba po kování za studena před pecí, chlazení pece, studené nebo zakopané pískové pečení pomalé chlazení a poté tepelné zpracování včas.

Nehrdzavející ocel zpracovaných obráběcích strojů je nutno kovat a okamžitě vstoupit do vody. Cílem je co nejdříve zachovat velikost zrna a ne vyrůst. Zároveň nechtějí mít větší vnitřní organizaci nebo srážení bodů kvality, pak zpracování pevných roztoků.

Všechny další konvenční zpracování z střední-nízké uhlíkové oceli a střední-nízké legované oceli Machined Productss musí být vzduch-chlazený po kování. Cílem je zajistit, aby jeho jednotná, rovnoměrná a jednotná chladicí schopnost zabraňovala růstu a míchání zrna, snadno rozpoznávala identifikaci. Černý kov zpracovává Machined Productss nabíjení před tepelným zpracováním povrchová teplota nejméně 50 ° C, zabraňuje bílé skvrny.

Strojní obráběcí stroje mají různé materiály, zařízení obráběných obráběcích strojů je běžně používaným materiálem pro: kování 40 cr, 42 crmo, 20 crmnmo, 20 crmnti, 42 crmo, 40 cr kování v jeřábovém průmyslu, Machined Productss, 20 crmnmo, 20 crmnti kovací zařízení používané v mechanickém přenosu, malý unowned (reference). Převody jsou nejvíce potřebné, zlepší se kvalita převodových stupňů, tvrdost tepelného zpracování v převodovce 38 až 42 HRC může dosáhnout nejlepšího výkonu, 42 křemí houževnatost je lepší než 40 cr, protože dřívější vytvrditelnost lepší tepelné zpracování, kontakt a jeho materiál je velmi velký. Také síla stejné tvrdosti je velmi blízko. Pevnost v tahu při optimálním výkonu 40Cr je v rozmezí 60 ~ 75 kg / mm a křivka je 35 ~ 55 kg / mm. Pevnost v tahu 42CrMo je 110kg / mm čtverečná a mez kluzu 95kg / mm. Výkon 42CrMo je zjevně lepší než výkon 40Cr.

Materiál 40Cr má dobrou vytvrditelnost a při kalení vodou může být kalený až do průměru 28 ~ 60 mm a olej může být uhasen do průměru 15 ~ 40 mm. Po úpravě má ​​materiál dobré komplexní mechanické vlastnosti a má dobrou citlivost s nízkými výčnělky a odolnost proti nízkým teplotám. Zpracování ozubení 40Cr Obráběné výrobky se obvykle zpracovávají vysokofrekvenčním kalením nebo nitrifikací po zpracování kvality. Když je tvrdost 174 ~ 229 HBS, je lepší zpracovatelský výkon, relativní řezné zpracování je 60% a obsah uhlíku v obráběcích strojích z materiálu 40Cr je udržován na úrovni přibližně 0,40%, aby se zajistilo, že ocel má dobrou pevností a houževnatostí. Přidáním prvku Cr se hlavně zlepšuje vytvrditelnost oceli. Když se kalení zahřeje, je prvek Cr zcela v pevném těle obráběných výrobků a zlepšuje vytvrditelnost oceli. Po zhasnutí pevný roztok prvků Cr posiluje matrici a zlepšuje stabilitu temperování matrice. Během temperování za vysokých teplot se některé prvky Cr difundují z matricových tkání na sražené karbidové karburátorové těleso (Cr, Fe) 3C.

Obsah uhlíku v převodovce 42CrMo je udržován na úrovni zhruba 0,42%, což zajišťuje, že ocel má dobrou pevnost a houževnatost. Přidáním prvků Cr a Mo je hlavně zlepšení tvrdosti oceli. Při kalení a ohřevu jsou prvky Cr a Mo v procesu zpracování obráběcích strojů zcela pevné, aby se zlepšila vytvrditelnost oceli. Po kalení, Cr, Mo element pevný roztok zpevňující matice organizace, a zlepšit návratovou stabilitu matrice. Při temperování za vysokých teplot se některé prvky Cr a Mo difundují z matricových tkání na sražené karbidizované karburátorové těleso (Cr, Mo, Fe) 3C. Přidání prvku Mo může eliminovat křehkost. Přidání malého množství Ni elementů může zlepšit houževnatost oceli.


Jingjiang Jinlun stroje Manufacturing Co, Ltd

S